Зміни в листі МОН 2016/17

Як сказано в листі МОН “Про структуру навчального 2016-2017 року у ЗНЗ“, план освітнього процесу не буде відрізнятися від минулого року. У 2015 році широко розповсюдилися чутки про те, що планується скорочення тривалості року. У багатьох країнах, наприклад, навчальний рік починається 15 вересня (в Росії, до речі, теж хочуть ввести закон щодо «зсуву» початку навчання). Але в нашій країні таких змін не передбачається. Цього року лист МОН суттєво не відрізняється від попереднього, тобто ніяких рішень про збільшення або зменшення тривалості навчального року в ЗНЗ не передбачається.

Навчальний рік, по відомостям, зазначеним в листі, розпочнеться 1 вересня і триватиме не більше ніж до 1 липня. Саме фраза про дату закінчення викликає безліч питань у вчителів і батьків. Прес-секретар МОН заявляє, що лист «Про структуру 2016/2017 навчального року» в питанні тривалості не змінюється з 1999 року. Кінець року призначається на липень лише формально тому, що на червень планується безліч шкільних заходів, побічно пов’язаних з навчанням. Прикладами є практика на території школи (робота в літньому таборі, допомога у приведенні кабінетів і вуличної території в порядок), екскурсії та спільні поїздки (на річку або на турбазу). Але головною причиною закінчення навчального року не в червні, а в липні, є державні підсумкові атестації (ДПА для 9 класів та ЗНО для 11 класів). Традиційно всі ці заходи є частиною навчального року.

Тривалість навчального тижня відповідно до системи навчання (видами якої є чверті, півріччя або семестри) встановлюється власне ЗНЗ в межах передбаченого плана МОН.

Так для перших і других класів тривалість навчального року становить 33 тижні, а для всіх інших класів, починаючи з третього і закінчуючи одинадцятим — 34 тижні.

Коли чекати відпочинку від занять?

Канікулярний план складається також кожним навчальним закладом, в залежності від системи навчання по триместрах або чвертях, від ситуації, пов’язаної з погодою, від термінів виборів і від державних свят. Першокласники та учні другого класу зобов’язані отримати на тиждень більше канікул, ніж інші учні.

Структура навчального 2016-2017 року передбачає, що навчальний рік розпочнеться 1 вересня і закінчиться 26 травня 2017 року. Тобто час основного навчального процесу буде дорівнювати 271 день, з них 181 день учні будуть сидіти за партами і гризти граніт науки, а 90 днів вони проведуть на канікулах.

Протягом всього навчального 2016/2017 року учнів, що навчаються по чвертях, очікує чотири «хвилі» канікулів. МОН рекомендує почати осінні канікули 30 жовтня — напередодні Свята нечисті, Хеллоуїна. Канікули триватимуть 9 днів — аж до 7 листопада.

Новорічні канікули триватимуть довше, нехай і не значно — 12 днів замість 9. Цього року довгоочікувані святкові вихідні почнуться 29 грудня і закінчаться 9 січня. За цей час діти зможуть насолодитися святами і отримати море незабутніх емоцій, яскраво і оригінально провести канікули, щоб після аж до весняних канікул ділитися отриманими враженнями.

Наймолодших учнів чекає заохочення у вигляді додаткових вихідних в лютому: у цьому році МОН радить відправити малюків на заслужений відпочинок з 19 лютого по 27.

Весняні канікули триватимуть рівно стільки ж, скільки осінні: 9 днів. Почнуться вони 25 березня і закінчаться 2 квітня. А потім доведеться зробити останній ривок перед тим, як вийти на літні канікули.

Також навесні школярі отримають додаткові вихідні на державні свята, а саме 8 березня і 9 травня.

Останній дзвінок для всіх школярів продзвонить 26 травня, а з 27 почнуться безхмарні і щасливі дні відпочинку, які, як і завжди, триватимуть до 1 вересня.

В разі чого відмінюють заняття?

МОН нагадує, що існують обставини, через які можуть бути введені додаткові вихідні для школярів. Правда, причини для них аж ніяк не завжди радісні. Наприклад, можуть бути збільшені або перенесені канікули в разі карантину, а саме якщо кількість хворих дітей перевищить допустимий поріг.

Низька температура повітря взимку також може стати причиною відміни занять. Першокласники мають право пропустити школу, якщо температура падає нижче -20 градусів, 5-9 класи повинні перетерпіти зниження ще на два градуси. А ось для старшокласників порогом температури для скасування занять є -25 градусів.

Як бачите, ніщо не повинно затьмарити навчальний рік 2017/18. Так що сміливо відправляйте дітей в школу — назустріч знанням і новим друзям.