План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в школі

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

Заходи

Термін проведення Категорія учасників заходу (клас) Відповідальний за проведення заходу
1. Ознайомлення із Законом України від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (набрав чинності 19.01.2019 року), листами МОНУ від 29.12.2018 №1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу»,від 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від18 грудня 2018р. №2657-VIII» Січень 2020 року Педагогічні працівники, батьки, учні Заступник директора з виховної роботи Ковальова Г.А.
2. Створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти Постійно Здобувачі освіти Директор школи Солоп О.В.
3. Створення інформаційного стенду «#CтопБулінг» з метою широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед усіх учасників освітнього процесу стосовно виконання вимог Закону України «Провнесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» Січень 2020 року   Заступник директора з виховної роботи Ковальова Г.А.
4. Перегляд та обговорення тематичних відеосюжетів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів, управління власними емоціями та подолання стресу Постійно Учні 2-9 класів Класні керівники
5. Висвітлення на сайті школи правил поведінки здобувача освіти в закладі освіти, плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування), порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) До 01.07.2020   Заступник директора з виховної роботи Ковальова Г.А.
6. Підвищення ефективності роботи  з профілактики правопорушень Постійно Учні 2-9 класів Практичний психолог Голубенко А.О.
7. Профілактична бесіда з учнями щодо попередження злочинності та правопорушень, жорстокого поводження над дітьми, запобігання дитячій бездоглядності, здійснення правового виховання, формування моральних цінностей та якостей, пропаганди здорового способу життя квітень 2020 року Учні 5-9 класів, педагогічний та бітьківський колективи Інспектор ЮП Добропільського відділення поліції Мурашко Ю.В., соціальний педагог Савчин В.В.
8. Урок «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик» до Дня безпечного Інтернету Лютий 2020 року Учні 5-9 класів Класні керівники, учитель інформатики Голубенко С.Д.
9. Загальношкільні батьківські збори Квітень 2020 року Батьки учнів Адміністрація школи
10. Участь в он-лайн курсі на платформі Prometheus «Протидія та попердження булінгу (цькуванню) в закладі освіти» Протягом року Класні керівники -9 класів, практичний психолог, педагоги Заступник директора з виховної роботи Ковальова Г.А.
11. Лекція "Булінг у школі (профілактика насильства)" Грудень 2019 року Учні 7-9 класів  Практичний психолог Голубенко А.О.
12. Години спілкування щодо профілактики булінгу серед учнів школи Квітень 2020 року Учні 2-9 класів Класні керівники
13. Перегляд відеороликів Ніка Вуйчича «Нік Вуйчич про булінг в школі» Травень 2020 року Учні 2-9 класів Класні керівники
14. Розгляд заяв про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб, проведення розслідування, засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), прийняття рішення за результатами проведеного розслідування За наявності заяв   Директор школи Солоп О.В., заступник з НВР Куштейко Н.П., заступник з ВР Ковальова Г.А., батьки (за згодою)
15. Надання соціальних та психолого-педагогічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування) За потреби Здобувачі освіти Практичний психолог, соціальний педагог