Мова - глибина тисячоліть

21.02.2018
Міжнародний день рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Соціальні функції мови надзвичайно широкі. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.
Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.
Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

З метою розкривати багатство і красу української мови; розвивати в учнів бажання досконало знати мову свого народу;

виховувати любов до рідного слова, рідної землі, Батьківщини в стінах нашої школи було проведено низку заходів. У шкільній бібліотеці гордо постала книжкова виставка "Мова-глибина тисячоліть", майже всі учні (крім 1 та 2 класів) об'єдналися у написанні диктанту "Без мови немає народу", першачки поринули у дивовижний світ українського слова під час літературно-музичної композиції "Наша мова солов'їна", а на учнів другого класу чекала ціла літературна майстерня, адже вони не тільки підібрали влучні епітети, а ще й відобразили власні почуття у малюнках. Також 14 лютого відбулася зустріч із поетом зі Львівщини - В.І. Сюмаком. Деталі зустрічі за посиланням http://zolotayashkola.klasna.com/uk/news-125-328.